لوله درزدار

لوله درزدار یا لوله جوشی از ورق ساخته می شود.به عنوان مثال از نورد ورق فولادی می توان لوله فولادی ساخت.با توجه به مکانیسم ساخت لوله درزدار میزان تحمل فشار در لوله درزدار نسبت به لوله بدون درز کمتر است.اما با توجه به محدودیت امکانات ساخت و نیز جابجایی لوله بدون درز یا لوله مانیسمان ،در سایز های بالا معمولا از لوله درزدار استفاده میشود.

نوع دیگری از لوله درزدار لوله صنعتی است این نوع لوله فولادی از ضخامت بیشتری برخوردار است و به ان لوله گوشتدار صنعتی نیز گفته می شود. لوله صنعتی فولادی در صنایع ساختمانی سازه های فلزی سبک و سنگین و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد دارد. از جمله کارخانه هایی که لوله صنعتی در ایران تولید می کنند می توان لوله سازی کالوپ اهواز، لوله سمنان، لوله سپاهان، لوله سپنتا را نام برد. از جمله لوله های صنعتی وارداتی لوله آریاوا درزدار صنعتی نیز در صنایع کاربرد دارد.

فولاد جهان مهر علاوه بر واردات لوله مانیسمان عرضه کننده و تامین کننده لوله های درزدار به طول 6 متری و 12 متری نیز می باشد. تمامی لوله های درزدار در کارخانه های ایرانی تولید می گردند.

لوله های درزدار ایرانی بر اساس سایز های زیر برای مصارف گازی و صنعتی و آب موجود می باشد:

 لوله درزدار 3/4 اینچ-لوله درزدار 1/2 اینچ-لوله درزدار 1 اینچ-لوله درزدار 1/2 1 اینچ-لوله درز مخفی 2 اینچ-لوله درزدار 3 اینچ-لوله درزدار 4 اینچ-لوله درزدار 5 اینچ-لوله درزدار 6 اینچ-لوله درزدار 8 اینچ-لوله صنعتی 12 اینچ-لوله صنعتی 16 اینچ و ...

لوله درزدار